Jak oszczędzać na prezentach i ich pakowaniu?

Święta Bożego Narodzenia dają sporo okazji do wydawania pieniędzy. Jednak mi udało się trochę zaoszczędzić na tegorocznych prezentach oraz pakowaniu ich. Jeśli jeszcze nie wiesz co kopic swoim bliskim lub jak to zapakować, zapraszam do lektury. Mam nadzieje, że Ci pomogę!

Jak oszczędzać na zakupach świątecznych?

Przede wszystkim polecam zapoznać się ze wpisem życie i oszczędzanie w dobie KONSUMPCJONIZMU!

Jeśli masz problem z nadmiernym wydawaniem pieniędzy, święta są doskonałą okazją, abyś padł ofiarą szału zakupów. Wchodzisz do sklepu i czujesz się doskonale, ponieważ w tle leci piękna świąteczna muzyka, wszystkie produkty są przecenione, a Ty akurat szukasz prezentów. Zazwyczaj zaczynasz przeglądać błyszczące elementy wyposażenia domu, elegancką galanterię, czy ciepłe wełniane sweterki. Zupełnie zapominasz po co są święta, bo wydaje Ci się, że prezenty są najważniejsze…

Mam nadzieję, że chociaż zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie prezent będzie użyteczny dla bliskiej Ci osoby. Bo przecież nie chodzi o to żeby „coś” kupić, bo jest w okazyjnej cenie, lecz sprawić komuś wiele radości i przyjemności.

Moje porady

Ja zakupy świąteczne mam już za sobą. Uważam, że dokonałam mądrych wyborów, ponieważ kupiłam tylko to, co będzie używane przez tych, których kocham….

  • Zrzuć się z kimś na prezenty

Wspólne kupowanie upominków daje wiele przyjemności i korzyści. Przede wszystkim możesz wydać więcej pieniędzy i tym samym kupić atrakcyjniejsze prezenty. Ja zawarłam pakt z moim bratem i wszystkie podarunki kupiliśmy razem 🙂

  • Kupuj na przecenach, ale mądrze

Zanim coś kupisz, zastanów się, czy będzie to mądry wybór. W tej sytuacji poradzę Ci, że musisz obserwować osoby, którym kupujesz prezenty. Ja chciałam kupić mojej mamie łopatkę do tortu, ponieważ taka się jej podobała. Niestety wszystkie zostały wykupione. Istniała możliwość wysyłki internetowej, ale była dla mnie zdecydowanie rezerwowa. Podczas maratonu po galerii handlowej zauważyłam obniżkę cen w sklepie Puccini i kupiłam mamie piękny portfel ze skóry. Zanim podjęłam tę decyzję skontaktowałam się z bratem, który musiał być w 100% pewny, że portfel będzie lepszym pomysłem niż łopatka do ciasta. Ustaliliśmy, że obecnie mama posiada znoszony portfel, więc decyzja była jednoznaczna.

  • Jeśli nie wiesz co kupić, upiecz ciasto

Czasami nie mamy zielonego pojęcia, co kupić najbliższym. W takich sytuacjach zostają podjęte najgorsze lub najlepsze decyzje. Czasami warto wykazać się kreatywnością i zrobić coś samodzielnie. Prezent dla babci, dziadka, czy mamy powinien wyrażać miłość, a nie wasz status społeczny, czy odzwierciedlać miesięczne wynagrodzenie. Jeśli zrobicie coś od serca zostanie to docenione. Polecam upiec choinkę z gotowego ciasta francuskiego:

jak upiec choinkę z ciasta francuskiegochoinka z nutellą z ciasta francuskiego

Mała instrukcja jak ją zdobić:

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner

Jak zaoszczędzić na pakowaniu prezentów?

Wystarczy wykazać się odrobiną artyzmu, który w każdym dżemie. Prezenty można zapakować w szary papier lub papier do pieczenia, który jest znacznie tańszy i przewiązać ozdobnym sznurkiem. Całość pewnie będzie wydawała się dość prosta i uboga, więc warto pomyśleć o drobnych ozdobach:

Złote ozdoby świąteczne DIY

Jak ozdobić prezent zapakowany w szary papier

Mam nadzieję, że również masz ciekawe pomysły na świąteczne oszczędzanie i podzielisz się nimi w komentarzu 🙂

 

2 odpowiedzi na “Jak oszczędzać na prezentach i ich pakowaniu?”

  1. Jak Ty maszsuper możesz składać się na prezenty z bratem:-) To było moje marzenie od dziecka ,brata mam ale…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek więcej informacji

Więcej informacji o polityce cisteczkowej znajdziesz na stronie Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie.

Zamknij