Mogłoby się wydawać, że posiadanie konta osobistego jest już niemal obowiązkowe dla wszystkich. Nawet w przypadku osób starszych konieczne jest założenie takiego rachunku, chcąc korzystać np. z przysługujących świadczeń emerytalnych. Taka formuła znacząco ułatwia wszelkie operacje finansowe i sprawia, że w praktyce stają się one po prostu tańsze i bardziej bezpieczne. Przyglądając się codziennym transakcjom konsumenckim, nietrudno zauważyć zdecydowaną dominację płatności bezgotówkowych. Na ten trend wpływają przede wszystkim:stały i dynamiczny rozwój technologiczny, coraz większa ilość terminali (nawet w niewielkich sklepach czy punktach usługowych) i rozkwit rynku e-commerce. Warto zatem sprawdzić, jakie konto sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.
1. Konta osobiste pod lupą
2. Konto na potrzeby
3. Który bank jest najlepszy?
Konta osobiste pod lupą
Coraz częściej zdarza się, że jesteśmy posiadaczami kilku rachunków jednocześnie. Najpopularniejsze są konta osobiste, na które wpływają wynagrodzenia oraz dodatkowe fundusze. Z założenia również to tymi środkami dysponujemy na co dzień. Poza tym banki kuszą ofertami kont, które dedykowane są na przykład firmom, a służą do obsługi kredytów czy też oszczędzania na atrakcyjnych lokatach. Takie rozwiązania gwarantują zdecydowanie wyższe oprocentowanie niż pozostawianie funduszy na zwykłym rachunku ROR i są obostrzone innymi zasadami. Jeśli znajdziemy ciekawą ofertę, to przy odpowiedniej inwestycji oraz po określonym czasie możemy zauważyć atrakcyjne zyski.
Konto na potrzeby
Większość z nas traktuje konto osobiste jak rodzaj skarbonki, do której wpływa nasze wynagrodzenie z różnych źródeł. Tymi pieniędzmi płacimy za zakupy oraz rachunki. Taka lekcja gospodarowania środkami jest doskonałą okazją, by przeanalizować, na co wydajemy najwięcej. Być może warto rozważyć utworzenie oszczędności lub mądrze zainwestować nadwyżki? Spersonalizowane ustawienia konta mogą pomóc przede wszystkim w rozsądnym rozdysponowaniu posiadanych aktywów w danym okresie czasu. Inne bankowe produkty pozwolą natomiast na mniej lub bardziej ryzykowne inwestycje, czy też pozostawienie środków w pakietach oszczędnościowych. Samo konto osobiste gwarantuje atrakcyjne oprocentowanie i nie ogranicza dostępu do zgromadzonych środków. Co więcej,oferowany jest cały szereg różnych opcji dodatkowych – takich jak chociażby karty dostosowane do potrzeb każdego klienta.
Który bank jest najlepszy?
Najczęściej zastanawiamy się, gdzie założyć konto. Porównujemy oferty, oprocentowanie oraz możliwości, ale z uwagi na mnogość propozycji, jest to zazwyczaj niezwykle trudne. Niejednokrotnie proces decyzyjny mógłby wymagać analizowania wielu szczegółowych danych, regulaminów i tabel. W podjęciu ostatecznej decyzji mogą pomóc rankingi banków, takie jak na przykład w http://www.wktorymbanku.pl/. Większość z nich będzie kusić nas bezpłatnym złożeniem konta, darmowym jego prowadzeniem, czy też zerowymi opłatami za kartę. W praktyce może się jednak okazać, że znajdziemy ukryte koszty. Te mogą być związane na przykład z wypłatami z konkretnych bankomatów. Każdy z banków ma swoją politykę zarówno względem nowych klientów, jak i tych stałych. Dodatkowo, zmieniające się regulaminy i tabele opłat sprawiają, że często opłaca się zmienić nieatrakcyjne i nieopłacalne konto. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak porównywarki i rankingi banków, przeniesienie rachunku nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne, a pozwala wiele zaoszczędzić.
Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://www.wktorymbanku.pl.
Dobry wpis! Właśnie czegoś takiego szukałem, dzięki 🙂