Jak nastawić się pozytywnie do szukania pracy na bezrobociu?

Zapraszam na serię wpisów, która będzie dotyczyła spędzania czasu na bezrobociu. Zacznę od tego, co jest najprzyjemniejsze i doskonale nastraja do szukania dobrej roboty, czyli spędzenia wieczoru ze znajomą osobą!

Wczoraj było tak:

jak przeżyć pierwszy dzień bezrobocia

Z kim spotkać się na bezrobociu i nie zmarnować czasu?

Osoby bezrobotne bardzo często czują się źle lub niefajnie i popadają w stany depresyjne. Pracy nie ma, pieniądze się kończą, a wielokrotnie perspektywa marna… Potem pojawiają się już tylko coraz większe „doliny”… Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie, bo do szukania roboty nie jest potrzebne dołowanie się, tylko pozytywne nastawienie. Myślę, że spotkanie ze znajomym jest najlepszym sposobem na spędzenie czasu. Ponadto powinno ono determinować do dalszego działania. Wiem, że czasami jest bardzo trudno znaleźć kogoś właściwego, bo ludzie ogólnie są złośliwi… Jednak warto szukać!

W moim przypadku spotkanie odbyło się z dziewczyną, z którą miałam okazję pracować podczas studiów. Aktualnie obie jesteśmy bezrobotne. Mogłoby się wydawać, że dwóch bezrobotnych raczej nie zmobilizuje się do niczego kreatywnego, ale było wprost przeciwnie!

Opowiedz, że szukasz pracy lub chcesz ją zmienić

Spotkanie z drugą osobą przynosi jedna podstawową korzyść, a mianowicie trzeba z kimś pogadać o bezrobociu i ta druga osoba oczekuje, że usłyszy konkrety. W moim przypadku to raczej ja przekazywałam pozytywną energię, ponieważ opowiadałam o swojej ścieżce zawodowej, zadowoleniu z tego, co robiłam i odbytej kilka godzin wcześniej rozmowie kwalifikacyjnej. Tym sposobem przedstawiłam koleżance, dlaczego warto walczyć o sobie i zobowiązałam się do dalszych intensywnych działań.

Umówcie się w „dobrym” miejscu

Wybór miejsca ma istotne znaczenie. My wybrałyśmy wydarzenie w Poznaniu „Miejska Sieć Połączeń. Idea business chats„. Niestety nie sprostało ono naszym wymaganiom, ponieważ występy prelegentów nie zostały „pokierowane” w interesujący sposób. Jednak każde z doświadczeń uczy nowych rzeczy. Prelegentami były kobiety sukcesu prowadzące własną działalność gospodarczą, więc mimo wszystko można było coś ciekawego usłyszeć.

Wybierając miejsce spotkania ze znajomym, raczej nie traćcie czasu na mało atrakcyjne formy, które nic do waszego życia nie wniosą. Bezrobocie należy dawkować i nie przesadzać z marnowaniem czasu.

Napijcie się czegoś mocniejszego!

Bezrobotni nie muszą rano wstawać i robić tych wszystkich porannych czynności, które robią pracujący! Więc na spotkaniu nie trzeba przejmować się koniecznością wczesnego wstawania, chociaż ja i tak to robię.

Wczoraj był dzień kobiet. Musiałyśmy uczcić nasze spotkanie w odpowiedni sposób. Jednak z powodu braku dochodów nie powinno się „trwonić” pieniędzy. Wybrałyśmy dwie karafki Prosecco przecenione z 25 PLN na 16 PLN z okazji dnia kobiet. Następnie dokończyłyśmy rytuał u koleżanki w domu przy bardzo dobrych trunkach, które już czekały w jej lodówce.

co sie pije na bezrobociu

Pura Pasion 43 na bezrobociu

Zjedzcie coś wspaniałego

Moja koleżanka nigdy nie potrafiła gotować. Jednak z czasem chciała się tego nauczyć i w jej kuchni powstało wspaniałe autorskie danie. Przyznam szczerze, że gdybym ja coś takiego wymyśliła, poczułabym się dowartościowana w 100%.

spełnienie w kuchni na bezrobociu

Podsumowując

Każdy dzień spędzony na bezrobociu nie może być stracony! Należy robić to, co przynosi radość i przede wszystkim nie dołować się brakiem roboty. Nastawienie zmienia jakość życia, a w przypadku braku pracy nie należy obniżać standardów, ale zdobywać szczyty i iść po jeszcze więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek więcej informacji

Więcej informacji o polityce cisteczkowej znajdziesz na stronie Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie.

Zamknij