Chcesz mieć najnowszego iPhone? Kup go na raty za zero!

Jedni lubią perfumy, inni ciuchy, a ja już tego nie lubię, wolę dobry sprzęt elektroniczny ułatwiający życie i pracę. Jednak ostatni rok był katastrofą finansową. Ponieważ postanowiłam zainwestować w siebie i pracowałam za „śrubki”, żeby się „czegoś” nauczyć. Podczas owej inwestycji w siebie przyszedł czas na bardzo ważne decyzje. Musiałam zrezygnować z wielu dóbr. Skończyło się kupowanie fajnych ciuchów, perfum, torebek i innych „pierdół”, które nic do mojego życia nie wniosły. Za to pojawiły się nowe marzenia. Jednym z nich był iPhone 🙂

Jak zdobyć iPhone, gdy nie ma się pieniędzy?

Szybkie zebranie 3 tysięcy złotych przy moich aktualnych zarobkach jest nierealne. Jednak na sprawę należy „spojrzeć” trzeźwo, jeśli na coś mnie nie stać, to tego nie mogę mieć… Dlatego nie kupiłam tego iPhone wcześniej…

Spełnij swoje marzenia i weź pożyczkę głuptasku

Pewnie znasz te wszystkie szydercze reklamy, gdy wciskają Ci kit o marzeniach i pożyczkach. Też mnie to przeraża. Marzenia spełniane za cudze pieniądze to najgorszy koszmar finansowy XXI wieku.
Jestem w pełni świadoma, że taka pojedyncza jednostka jak ja systemu nie zmieni. Zdecydowałam, że z niego mądrze skorzystam i nie będę przeceniać swoich możliwości.

Mam nadzieję, że w najbliższych trzech latach uda mi się kupić mieszkanie. Oczywiście na kredyt! Żeby taki kredyt dostać trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową. A co to jest „zdolność kredytowa”? No jak to co? Haracz, który trzeba ofiarować instytucji, jaką jest bank, aby ten w przyszłości pozwolił Ci zapłacić w ratach dwa razy więcej za mieszkanie.

Nigdy wcześniej nie kupiłam nic na raty, więc mieszkania też nie kupię, bo nie zapłaciłam haraczu. Pomyślałam, że muszę zacząć działać, bo do końca życia będę zmuszona wynajmować lokum. Postanowiłam połączyć marzenia z obowiązkiem wyrobienia zdolności kredytowej i rozpoczęłam poszukiwania wymarzonego iPhone.

iPhone na raty za zero? Dlaczego nie?

Oczywiście banki i sklepy żerują na takich jak ja i proponują najróżniejsze ceny i warianty. Przejrzałam wszystkie z nich. Najlepszą ofertę miał sklep RTV EURO AGD. Raty za zero, czyli bez dodatkowych kosztów i bardzo atrakcyjna cena telefonu. Upatrzyłam sobie iPhone 6s, który kosztował 2 750 PLN, czyli w 20 ratach wychodziło niecałe 140 PLN. Był tylko jeden mankament, na telefon musiałam czekać 28 dni roboczych. Cena oraz warunki kredytu były dla mnie korzystne, więc zdecydowałam się poczekać na tego „ajfonika”.
Po 26 dniach dostałam odpowiedź, że mój sprzęt raczej nie dotrze i mogę wybrać inny w atrakcyjnej cenie.
Pomyślałam, muszę dopłacić, bo to była najtańsza opcja. Wybrałam iPhone 7 32 GB i otrzymałam następującą wiadomość:

jak dostać rabat na iphone

Świetnie. Niestety rabat obowiązywał tylko w przypadku natychmiastowej płatności lub przy 10 ratach. Nie „uśmiechało” mi się płacić 300 PLN przez 10 miesięcy i „zarzynać” się za stówę. Wiec zrezygnowałam z rabatu i wybrałam raty adekwatne do mojej sytuacji finansowej.

Zamówiłam telefon do sklepu stacjonarnego. Wszystko przebiegało sprawnie. Panie były bardzo miłe i cała procedura nawet przyjemna.

Na czym polegają raty za zero?

Jestem niedoświadczona w kwestiach kredytu, więc myślałam, że wybieram telefon, dostaję go na raty i moja płatność jest rozłożona na etapy. Jednak pojawiły się dodatkowe koszty, o których nie miałam pojęcia. Mianowicie mój kredyt nie został oprocentowany, ale ubezpieczony…
Zapytałam miłe Panie, o co chodzi. Wytłumaczyły mi, że wiele osób wyłudza kredyt i go nie spłaca, dlatego banki zabezpieczają się, ubezpieczając kredyt. Super! Zostałam ukarana za jakiegoś złodzieja, który nie spłaca kredytu! Oczywiście na umowie widnieje przykrywka zdrowotna, co widać na poniższych zdjęciach.

Jak wygląda mój kredyt?

Ile kosztują raty na iphone 7

Przez okres 20 miesięcy jestem zobowiązana płacić raty w wysokości 176,23 PLN za iPhone 7.

Czy kredyt za iPhone można spłacić szybciej?

Tutaj mam dobre wieści, jeśli kredyt jest nieoprocentowany, można spłacić raty szybciej. W moim przypadku tak jest, więc jeśli nagle moje dochody zwiększyłyby się, mogę płacić np. po dwie raty w jednym miesiącu.

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt?

Ten kredyt dostaje się „na dowód”. Czyli należy okazać dowód osobisty. Jednak pojawiło się wiele pytań, kilka z nich pozwolę sobie wymienić.

 1. Czy Pan(i) pracuje?
 2. Rodzaj umowy w miejscu zatrudnienia.
 3. Kiedy wygasa dana umowa?
 4. Czy jest Pan(i) w okresie wypowiedzenia umowy?
 5. Czy może Pan(i) podać numer telefonu do osoby z pracy, która potwierdzi, że Pan(i) tam pracuje?
 6. Czy posiada Pan(i) kartę kredytową?
 7. Jaki jest limit owej karty?
 8. Czy spłaca Pan(i) inny kredyt?
  Inne.

Czy jestem zadowolona z iPhone?

Sprzęt od Apple albo się kocha, albo nienawidzi. Ja mogę przyznać szczerze, że jestem zadowolona, doskonale się dogadujemy. Mam nadzieję, że już tak zostanie 🙂

Pozwoliłam sobie sprawdzić, jak wygląda aktualnie oferta sklepu Euro. Niestety iPhone 7 32GB kosztuje trochę więcej, a dokładnie 3 349 PLN. Ze względu na brak na stronie modelu w kolorze złotym, zamieszczam link do iPhone czarnego —> TUTAJ.

 

2 odpowiedzi na “Chcesz mieć najnowszego iPhone? Kup go na raty za zero!”

 1. Ja też nie lubię kredytów, zawsze człowiek musi o tym myśleć. Udało mi się pozbyć wszystkich zadłużeń, ale myślę o budowie zdolności kredytowej i wiem, że takie kredyty się do tego nadają. Raty 0% są ciekawe i nie takie drogie (koszty poboczne). Jeżeli telefon wykorzystujesz do pracy, w jakimś stopniu to zakup uważałbym za dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek więcej informacji

Więcej informacji o polityce cisteczkowej znajdziesz na stronie Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie.

Zamknij