Jak łatwo można stracić pieniądze na Allegro?

Pewnie wielu z was dało oszukać się na Allegro. Nie da się ukryć, że w każdym biznesie są sprzedawcy grający według swoich zasad i tym samym oszukujący wielu uczciwych kupujących..  Jednak przy transakcjach na tak dużym portalu, jakim jest Allegro sytuacja może się komplikować. Jak wygląda ostatnia aktualizacja regulaminu Allegro? O tym poniżej!

Zwrot produktu na Allegro lub w sklepie internetowym

Każdy kupujący ma prawo zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni. O tym raczej każdy wie 🙂

Nawiasem mówiąc nie dziwię się, że ludzi zwracają zakupione produkty. Poniżej zamieszczam bardzo popularne zdjęcia potwierdzające, że możliwość zwrot towaru zakupionego przez internet, to dobra zmiana.

miała być francja elegancja, a jest klapa straszne dżinsy nietrafione zakupy przez internet szara koszula nocna niezgodność towaru z opisem koszula nocna - oszustwo podczas zakupów przez internet miałaś wyglądać jak ksieżniczka, a jesteś kopciuszkiem jak oszukują na zakupach przez internet nietrafione zakupy przez internet niezgodność z opisem sukienka do ślubu jak nie dać się oszukać jak oszuści żerują na kupujących przez internet czerwona sukienka z Chin nietrafione zakupy przez internet sukienka z falbanką oszustwo podczas zakupów przez internet jak nie paść ofiarą oszustw podczas zakupów przez internet jak nie dać się oszukać na Allegro nietrafione zakupy przez internet szmatki z internetu nietrafione zakupy przez internet niezgodność towaru z opisem i zdjęciem nietrafione zakupy przez internet sexy strój nietrafione zakupy przez internet nietrafione zakupy przez internet koronki i inne ozdoby suknia do ślubu nietrafione zakupy przez internet jak zdjecie może kłamać - nietrafione zakupy przez internet nietrafiona sukienka kupiona przez internet

Wszystkie zamieszczone zdjęcia zostały znalezione w wyszukiwarce Google. Wiele z nich posiada znaki wodne, jeśli ktoś chciałby zamieścić informację o pochodzeniu zdjęcia, zachęcam do kontaktu.

sukienki z internetu

różowa nietrafione zakupy przez internet

Zły sprzedawca i dobry sprzedawca

Skoro ustawa w życie weszła, to trzeba jej przestrzegać, ale chroni ona tylko kupujących. Wielu sprzedawców natomiast jest uczciwych i oferuje doskonały towar. Pewnie każdy z was zna przynajmniej jeden sklep internetowy, w którym można kupić dobry towar w doskonałej cenie [KLIK].

Nowelizacja regulaminu na Allegro

Okazuje się, że stracić na Allegro może nie tylko kupujący, ale również sprzedający. Najnowsza aktualizacja regulaminu portalu może doprowadzić do masowego zamrożenia pieniędzy sprzedających. O co dokładnie chodzi?

Jesteś niezadowolony z zakupu i postanawiasz zwrócić towar. Następuje zwrot pieniędzy i odesłanie zamówienia. Następnie kupujący otrzymuje e-maila od Allegro, czyli automatyczną wiadomość z  prośbą o potwierdzenie zwrotu. Tutaj pojawia się problem. Ponieważ kupujący może zwyczajnie przegapić tę wiadomość i nie kliknąć, aby coś potwierdzić, co uniemożliwi zwrot prowizji na konto sprzedającego…

Ile można stracić?

Problemów z kliknięciem potwierdzenia może być bardzo wiele. Brak zwrotu prowizji w skali rocznej może wygenerować wiele strat wśród sprzedawców. Większe sklepy mogą stracić setki złotych.

Dlaczego wprowadzono „blokadę” zwrotu prowizji

Sprzedający często nie grają fair wobec kupujących i przy okazji próbują wyłudzać prowizję od portalu. Jednak przy okazji owej zmiany mogą ucierpieć również ci, którzy uczciwie prowadzą sprzedaż.

Jeśli wiesz coś w tej sprawie – wypowiedz się poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek więcej informacji

Więcej informacji o polityce cisteczkowej znajdziesz na stronie Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie.

Zamknij