Donald J. Trump w pigułce, poznaj nowego prezydenta USA

Świat żyje polityką Stanów Zjednoczonych. Media nieustannie nagłaśniają każde zdarzenie, jakie ma miejsce na amerykańskiej scenie politycznej. Dlaczego tak jest? Ponieważ to, co dzieje się w amerykańskiej polityce ma ogromny wpływ na wiele innych państw. Nie da się ukryć, że USA to jeden z najbardziej wpływowych krajów na świecie i osoba sprawująca urząd prezydenta wywołuje duże zainteresowanie. W dzisiejszym artykule opiszę Donalda Trumpa w „pigułce” i przybliżę jego osiągnięcia finansowe oraz nawiążę do rodziny prezydenckiej!

Kim jest Donald Trump?

„On jest biznesmenem, a nie politykiem!” – Między innymi takie stwierdzenia kierują ludzie na całym świecie pod adresem nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Każde słowo ma w sobie ziarno prawy, a to akurat trochę więcej. Donald Trump jest miliarderem! Człowiekiem, który nie musiał i nigdy nie będzie musiał myśleć o problemach finansowych. Jego majątek, to fortuna, jakiej niejeden przedsiębiorca może pozazdrościć.
Donad Trump to charyzma i ikona, którą tygodnik Time okrzyknął Człowiekiem Roku 2016. Piszą o nim „Zmienił amerykańską politykę” – a to bardzo mocne słowa, ponieważ oznaczają, że wprowadza zmiany ważne dla całego świata i wpływa na wielu ludzi.

Donald Trump to REPUBLIKANIN

Donald Trump należy do Partii Republikańskiej, a jego główną konkurentką w walce o urząd prezydenta była Hillary Clinton, przedstawicielka Partii Demokratycznej i żona byłego prezydenta USA Billa Clintona.
Republikanie, to konserwatyści, którzy nie mają zamiaru ingerować w życie obywateli, sprawdzać ich na każdym kroku i regulować gospodarki. W związku ze zmianą prezydenta w Stanach Zjednoczonych możemy spodziewać się, że ograniczenia wobec korporacji będą coraz mniejsze, zaczną znikać monopole, podatki będą coraz niższe, każdy będzie mógł posiadać broń palną, rząd będzie walczył z bandytką i terroryzmem oraz dbał o rozwój wojska.

Mogłoby się wydawać, że program polityczny Partii Republikańskiej jest bardzo rozwojowy i przystępny, ale powszechnie wiadomo, że nie popierało go wiele osób znanych i popularnych. Powodem tego może być większe przywiązanie do wartości chrześcijańskich oraz nietolerancja legalizacji związków homoseksualnych.

Inwestycje Donalda Trumpa – BIZNES

The Trump Organization to słowo klucz, które zrzesza wszystkie inwestycje prezydenta USA i jego rodziny. Wcześniej Donald Trump był prezesem zarządu konglomeratu i razem ze swoimi dziećmi zarządzał wszystkimi przedsięwzięciami, aktualnie zrezygnował z tej funkcji na rzecz polityki i pełnionej funkcji. The Trump Organization (wcześniej  Elizabeth Trump & Son) założyła babcia i dziadek Donalda Trumpa.
Poniżej profile działalności organizacji.

Nieruchomości  w tym obszarze rodzina Trump prowadzi sprzedaż, pośredniczy w transakcjach oraz zarządza obiektami na całym świecie;

Sieć pól golfowych również nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych i funkcjonuje w innych państwach. Obiekty te, położone w malowniczych okolicach przynoszą sporo zysków.

Kasyna i kluby – rozrywka i zabawa kosztują, więc dlaczego nie można zacząć na tym zarabiać?

Handel – na stronach internetowych the Trump Organization można znaleźć informacje o kolekcjach projektowanych przez konglomerat. Okazuje się, że sprzedaż nie ogranicza się do projektowania i rozprowadzania dodatków do hoteli i nieruchomości, ale dotyczy również dystrybucji biżuterii, mebli, książek, żywności i wielu innych dóbr, tym samym napędzając konsumpcjonizm .

Winnice Trump Winery – akurat tym biznesem zajmuje się syn Donalda Trumpa – Eric.

Sieć Trump International Hotel and Tower prężnie działa w kilkunastu miastach świata. Imponujące budowle w najwyższym standardzie przyciągają podróżujących i okolicznych mieszkańców. Myślę, że sam opis to za mało, te inwestycje trzeba zobaczyć.

 • Trump Tower w Nowym Jorku – siedziba The Trump Organization
siedziba the trump organization nowy jork
Źródło: wikipedia.org
 • LODHA Trump Tower, Mumbai w Indiach
wieżowiec Trump Tower w Indiach
Źródło http://www.lodhaluxury.com
 • Seoul Luxury Condominiums –Trump Word Korea Południowa, Seul

wieżowce Thrumpa w Korei
Źródło: http://www.trump.com
 • Trump International Hotel – Las Vegas
Hotel Trumpa w Las Vegas
Źródło: https://www.trumphotels.com
 • Trump International Hotel & Tower – Panama
Trump International Hotel Panama
Źródło: https://www.trumphotels.com/
 • Trump International Hotel and Tower – Toronto
Hotel Trump International Toronto
Źródło: https://www.trumphotels.com/
 • Trump International Golf Links and Hotel – Ireland, Doonbeg
pole golfowe oraz hotel Trump Doonbeg
Źródło: https://www.trumphotels.com/
 • Trump Tower I, II oraz III Sunny Isles – Floryda
trzy wieżowce Trumpa na Florydzie
Źródło: http://www.trump.com/

Na powyższych fotografiach przedstawiłam tylko wybrane z około 500 inwestycji The Trump Organization.

Donald Trump będzie zarabiał jako prezydent 1 USD dziennie!?

Ile lat trzeba pracować, aby jako prezydent móc zrezygnować z wynagrodzenia, które na tym stanowisku wynosi 400 tys. dolarów rocznie?
Na majątek rodziny Trump zaczął pracować dziadek Donalda Trumpa – Frederick Trump, który w 1906 roku rozpoczął inwestowanie w nieruchomości. Niestety zmarł w 1918 roku, ale jego interesy prowadziła żona, a następnie synowie. Na majątek warty około 3,7 MILIARDA DOLARÓW AMERYKAŃSKICH (dane z czasopisma Forbes) było trzeba pracować dokładnie 111 lat. Jednak ten przykład świadczy o tym, że inwestowanie się opłaca!

3 żony Donalda Trumpa

Pierwszą z żon aktualnego prezydenta USA była Ivana Trump, jej rodowite nazwisko to Zelníčková. Pochodzi z Czechosłowacji i dzięki temu dzieci z tego małżeństwa znają Polskę. Ivana zajmowała ważne stanowiska w The Trump Organization i np. projektowała wnętrza w powstających hotelach.

pierwsza żona Dnalda trumpa ivana
Źródło: http://www.thedailybeast.com/

Donald Trump przez ostatni rok związku z Ivaną (trwał on 15 lat) zdradzał ją z Marlą Maples. Kiedy sprawa wyszła na jaw, wybuch skandal, a małżeństwo Ivany i Donalda rozpadło się. Ślub z Marlą nastąpił bardzo szybko. Marla wystąpiła w kilku filmach i próbowała swoich sił jako modelka.

druga żona Donalda Trumpa
Źródło: http://frostsnow.com/

Osobą, która wzbudza bardzo dużo kontrowersji, jest Melania Trump, czyli aktualna żona Donalda Trumpa i pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie da się ukryć, że jej stylizacje, czy makijaż interesują wiele kobiet, ponieważ prawdopodobnie stanie się ikoną stylu w najbliższych latach.
Melanie pochodzi ze Słowenii  i już jako szesnastolatka rozpoczęła karierę modelki.

pierwsza dama USA i prezydent
Źródło: http://qpolitical.com

Ile dzieci ma Donald Trump?

Z pierwszego małżeństwa z Ivaną, Donald Trump ma tróję dzieci: Donalda Jr., Ivankę oraz Erica, który pełni stanowisko wiceprezesa The Trump Organization.

donald trump i dzieci z pierwszego małżeństwa
Od lewej Eric, Donald Jr., Donald Trump, Ivanka. Źródło: http://www.dailymail.co.uk/

Z drugiego małżeństwa Donald Trump ma jedną córkę, Tiffany Trump.

rodzina trump Marla, Tiffany i Donald Trump
Z byłą żoną Marlą i córką Tiffany. Źródło: http://frostsnow.com

Piątym i najmłodszym dzieckiem z trzeciego małżeństwa Donalda Trumpa jest Barron Trump (11 lat).

Rodzina prezydencka w komplecie
Źródło: https://pl.pinterest.com

Inauguracja na prezydenta Donalda Trumpa

Wszystkie najważniejsze osobistości w Stanach Zjednoczonych oraz rodzina Donalda Trumpa w jednym miejscu.

Pieniądze to nie wszystko, liczy się władza

Donald Trump jest idealnym przykładem człowieka, który nasycił się posiadaniem pieniędzy i zdecydował się sięgnąć po dużo większą władzę. Jednak jak potoczą się jego losy? Jak będzie wyglądała prezydentura miliardera? Okaże się już niedługo!

Jeśli chciałbyś uzupełnić ten artykuł, proszę wypowiedz się w komentarzu.

 

 

Wszystkie informacje, jakie pojawią się w tym wpisie zostały znalezione min. w Wikipedii oraz oficjalnej stronie The Trump Organization.

5 odpowiedzi do “Donald J. Trump w pigułce, poznaj nowego prezydenta USA”

 1. Chciałabym uzupełnić ten artykuł o jedno zdanie, które nic nie wnosi, w dodatku jest totalnie głupie. Między innymi pewnie dlatego autor tekstu sam go tam nie umieścił. Myślę, że wielu osobom przyszło to na myśl, ale ze strachu przed ( słusznym oczywiście) hejtem, nie wyraziło tego publicznie. Ja to zrobię. Uwaga. Już… Pierwsza żona Donalda Trumpa była brzydka.
  Dziękuję ;P

  1. Bez waszych komentarzy ten blog byłby nudny 🙂
   Pati, nie ukrywam, że zgadzam się z Tobą – Ivana nie była najpiękniejszą żoną Trumpa 🙂

 2. Rocky!!

  Nie podoba mi się parę rzeczy napisanych tutaj, zbyt płytkie myślenie czasami w niektórych kwestiach występuje. Przede wszystkim: ,,Człowiekiem, który nie musiał i nigdy nie będzie musiał myśleć o problemach finansowych” Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Masz pieniądze to inwestujesz i rozwijasz się. Tak myśli zdrowy człowiek. Trump zbankrutował kiedyś (sprawa Atlantic City), ponieważ przeholował z inwestycjami i miał problemy finansowe i martwił się tym i na dodatek wtedy ta pierwsza brzydka żona go zostawiła, a więc przysłowiowo został kopnięty w dupę. Ale podniósł się dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy czyli cechom, którym często nam wszystkim brakuje.
  Stwierdzenie końcowe, że Trump poszedł do polityki dla władzy jest trochę krzywdzące, ponieważ w kampanii wyborczej tematy które poruszał sugerują patriotyczną troskę o swój naród i obywateli w nim żyjących.

  1. Michale, dzięki za ten cenny komentarz, który nieco rozwija cały artykuł. Niestety w tym potoku informacji umknęło mi to, co napisałeś…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *